loading

Pacienti

Účinná pomoc vybraným pacientům s vrozenými srdečními vadami

Vrozené srdeční vady jsou častou genetickou poruchou, která značně ovlivňuje kvalitu života. Jen v České republice se ročně narodí asi 500 dětí se srdeční vadou. České zdravotnictví si naštěstí s těmito komplikacemi dokáže účinně poradit. Jsou však oblasti na světě, kde je výskyt podobných komplikací mnohonásobně vyšší a účinná pomoc neexistuje. Nadační fond České srdce chce právě do těchto míst přinést efektivní podporu a dlouhodobě pomáhat dětem se srdečními problémy, zajistit jim normální vývoj a rozvoj od narození až do dospělosti. České srdce pro nás znamená dobré srdce českých lékařů a mediků a všech těch, kterým není lhostejný osud lidí, kteří bez naší pomoci nemohou prožít život, jaký by si představovali. 

23 Sobita Chaudhury

Charitativní běh Probehni.se 2023 znovu přispěl k záchraně lidkského života. Nadační fond České srdce / Czech Heart Foundation schválil finanční pomoc pro operaci 35 leté ženy z Nepálu, Sobity Chaudhory, která má revmatickou chorobou srdeční a je indikována k náhradě Ao a Mi chlopně. Operace v chudobou zkoušeném Nepálu stojí 5 612 USD a normální člověk si ji nemůže dovolit.

 

Díky částce vybrané při loňském ročníku závodu však pomoci můžeme. A to i díky vám. Neváhejte a registrujte se i letos - https://sportid.online/lp_probehnise/p20

22 Samsul Dewan

Máme dobrou zprávu z Nepálu. Ve spolupráci s tamějšími lékaři byla provedena náhrada mitrální a aortální chlopně mechanickými protézami pro revmatickou chorobu srdeční. Pacient se jmenuje Samsul Dewan, má 40 let, rodinu a teď i možnost žít normální život Muž byl diagnostikován s bi-valvulárním porevmatickým postižením. Celá operace stála 5200 USD a byla financována Nadačním fondem České srdce z prostředků získaných z letošního ročníku charitativního běhu Proběhni.se

21 Inearjeet Sah

Skvělá novoroční zpráva přišla z Nepálu. Operace, kterou jsme plánovali od konce listopadu loňského roku a financovali ji z finančního podpory získané ve spolupráci s Proběhni.se, dopadla skvěle. 40letý pacient jménem Inearjeet Sah, otec 4 dětí, byl na Nový rok úspěšné operován ve městě Birgunj. Muž měl významné porevmatické postižení mitrální a aortální chlopně. Nyní je stabilizovaný a těší se dobrému zdraví. Podpoř i další podobné příběhy a Proběhni.se popáté! v dubnu 2022

20 Gayatri Devi

Dvacátý pacient! S radostí vám oznamujeme, že námi financovaná srdeční operace v Nepálu dopadla úspěšně! Paní Gayatri Devi, 47letá žena z Nepálu, jejíž tělo sužuje ischemická choroba srdeční, což znamená, že její koronární tepny jsou významně zúženy aterosklerózou. V běžném životě se musí potýkat s dýchacími problémy a neustávajícími bolestmi na hrudi. Gayatri je matkou dvou dětí, společně s manželem jsou zemědělci a jejich rodinný denní příjem jsou cca 4 USD (asi 86 Kč). V tomto týdnu paní Gyatri podstoupila trojnásobný bypass, jehož provedení bylo vyčísleno na přibližně 3,000 USD, což je částka, kterou Nadační fond České srdce plně uhradí. Tímto bychom chtěli poděkovat RAUL a taktéž Proběhni.se, bez jejichž podpory by se operace nepálské ženy vůbec neuskutečnila.

19 Suliman Miya Dhobi

Další skvělá zpráva. Těch není nikdy dost. Jsme velmi rádi, že vás můžeme informovat o tom, že chirurgický zákrok Sulimana Miya Dhobi včera proběhl úspěšně! Náš přítel, dr. Kaushal Tiwari a dr. Afroz Ansari provedli dvojitou výměnu srdeční chlopně v nemocnici Birgunj v Nepálu. Pacient byl již extubován a zůstane na JIP do zítřka. Nadační fond operaci zaplatil, protože rodina Sulimana si ji nemohla dovolit. A bez operace by Suliman nepřežil. Operace Sulimana Miya Dhobiho, která dopadla úspěšně stála v přepočtu 5057 USD. Tento otec 5 dětí, prodavač v obchodě s kuřaty, jehož denní příjem je přibližně 10 USD by na tuto operaci nikdy nemohl sám dosáhnout.

18 Robel

První etiopský pacient podpořený Nadačním fondem České srdce. Dobrá věc se podařila, a to velká! Minulý týden jsme u 11-letého Robela diagnostikovali vrozenou vadu srdeční, se kterou by se dospělosti jistě nedožil. Včera jsme asistovali u jeho operace v nemocnici v Addis Abeba. Dnes jsme se s ním a jeho maminkou sešli, již po operaci, daří se mu dobře. Na fotce je Robel hned po vyšetření naším týmem. 

17 Monaiji Khatoon

Máme další super zprávu. Chtěli bychom vás informovat, že naše nadace pomohla Monaiji Khatoon z Nepálu. Diagnóza revmatické srdeční choroby s těžkou mitrální stenózou. Platili jsme výměnu mitrální chlopně a zachránili jsme jí život. Vše proběhlo bez komplikací. Pacientka byla diagnostikována v rámci naší zdravotnické mise v roce 2019 a placena penězi, které jsme vybrali na Proběhni.se! Díky za podporu všem našim běžcům a těšíme se na třetí ročník.

16 Sunita Kumari

Jsme ohromně rádi, že se nám podařilo zachránit další jeden lidský život. Díky finanční pomoci naší nadace mohla 26-letá Sunita Kumari z velmi chudé části Nepálu (Raamban, Sarlahi) podstoupit náhradu mitrální chlopně v nemocnici Birgunj. Operace dopadla dobře a celá její rodina je vděčná za pomoc, která z České republiky přišla. Děkujeme Kaushal Tiwari a Ramchandra Khattri za pomoc s naplánováním operace.

15 Abdelazim Mohammad Suliman

Abdelazim Mohammad Suliman je 25letý muž z oblasti Dárfúr v Súdánu, kterému byla nedávno diagnostikována těžká revmatická náklonnost aortálních a mitrálních chlopní. Trpěl dušností, bolestí na hrudi a únavou. Jeho rodina si nemohla dovolit platit operaci, protože celková cena je 4 000 USD. Přes pomoc ze státního pojištění a přátel mu stále chybělo 1 500 USD. Jsme velmi rádi, že se správní rada naší nadace dohodla na poskytnutí darů na podporu této naléhavé operace, která se bude konat dnes v nemocnici Alshaab v Chartúmu v Súdánu. Přejeme mu vše nejlepší a budeme vás informovat o jeho výsledku. Abdelazimova operace srdce byla úspěšná, jsme za to velmi šťastní. Děkuji za vaší podporu. Každý život je důležitý.

14 Tanahi Nepali

Další nepálský pacient. Ano, to, co děláme, má smysl! Další mladý člověk bude mít díky naší misi možnost žít normální život. Jen dva týdny po zjištění významné porevmatické stenózy mitrální chlopně, podstoupila 30-letá Tanahi Nepali, balónkovou plastiku této chlopně ve městě Bharatpur.

13 Sunita

Dnes máme radost a slavíme. Třináctiletá Sunita, kterou jsme vyšetřovali hned první den nepálské mise ve vesnici Jugedi, podstoupila PTMC (perkutánní transluminální mitrální komisurotomie). Vše proběhlo bez komplikací. Okamžitě byl patrný pozitivní výsledek a malá Sunita se usmála. Přejeme ji pevné zdraví!

12 Fátima

V rámci mise v Súdánu Nadační fond České srdce finančně podpořil operaci šestiměsíční Fatimy. Naši lékaři Michal Pazdernik a Radoslav Maxian byli u operace přítomni. Celý výkon stojí dva tisíce dolarů. Rodiče malé holčičky by si zákrok nemohli dovolit. Dnes jsme malou potkali a dali jí dárek od našich fanoušků z České republiky - obřího plyšáka, který jí snad dodá kuráž. Operace 6-ti měsíční Fátimy proběhla úspěšně, bez komplikací. Malá byla statečná a my jsme rádi, že jsme jí mohli pomoci k tomu, aby její dětství nebylo ovlivněno srdeční vadou. Přejeme jí pevné zdraví!

11 Madi Baranji

Díky společnosti Cardion (http://www.cardion.cz/) a našemu příteli dr. Kaushal Tiwari byl před dvěma dny úspěšně operován pacient v Nepálu. Díky skvělé spolupráci jsme zachránili jeden mladý lidský život. Náš pacient, Madi Baranji, je 21letý chlapec z velmi odlehlé oblasti Nepálu zvané Bajhang. Studuje ve městě Bharatpur (místo, kde pracuje dr. Kaushal Tiwari). Nedávno začal mít při pravidelných aktivitách nepravidelný dech. Byla diagnostikována těžká kombinovaná postreumatická afektiva mitrální chlopně. Tento mladý pán pochází z velmi chudé rodiny. Jeho otec je farmář a má další tři sourozence. Nemohli si dovolit náklady na léčbu. Vzhledem k podpoře Nadačního fondu České srdce a společnosti Cardion byla provedena jeho operace a nemusel platit náklady na léčbu.

10 Abbas Abdurah

Desáté zachráněné dítě! Jsme moc rádi, že se díky naší pomoci podařilo katetrizačně odoperovat celkově desáté dítě s vrozenou srdeční vadou (perzistující ductus arteriousus) v Súdánském Khartoumu! Jednalo se o 19 měsíčního chlapečka Abbas Abdurah, který měl opakované respirační infekce při počínajícím srdečním selhání. Katetrizační set, který stál přibližně 20 tisíc korun by si rodina z chudé venkovské oblasti nemohla nikdy dovolit. Toto má smysl.

09 Mona Abdulrahman Sabil

Další člověk v Súdánu má šanci na normální život. Dvacetiletý Mona Abdulrahman Sabil z oblasti Severní Kordofan na západě Súdánu by bez naší pomoci neměl šanci na plnohodnotný život. Teď má zdravé srdce. První dospělý pacient podpořený Africkým srdcem. Díky za spolupráci nemocnici Ahmed Gasim Hospital

08 Tanzeal Hatem

Dobrých zpráv není nikdy dost. Dnes přišla jedna ze Súdánu. Další dítě má díky podpoře Nadačního fondu České srdce naději na bezproblémové dětství. Její jméno je Tanzeal Hatem a má 3 roky. Hodně štěstí a zdraví.

07 Aya Yousif

Další operované dítě v Súdánu. Díky vašim darům jsme zaplatili katetrizační operaci prvnímu dítěti v letošním roce. Pětiletá Aya Yousif ze severního Darfúru se těší dobrému zdraví. Zákrok proběhl bez komplikací. 20 tisíc Kč, což je cena jednoho katetrizačního setu, umožnilo malé Aye normální dětství a život bez omezení. Děkujeme za podporu. 

06 Shahd Abadie

alší dobrá zpráva. Malá Shahd Abadie, šestnácti měsíční holčička vážící 8,5 kg, je dalším dítětem, kterému se dostalo pomoci Nadačního fondu České srdce. Z důvodu vrozené srdeční vady měla velké problémy s dýcháním. Ty jsou nyní minulostí a holčičce se daří skvěle. 

04 a 05 Muataz a Munsin

Dnes jsme provedli katetrizačních operace dvou malých dětí v nemocnici Mawada v Chartúmu. Jedno roční Muataz a tříletý Munsin. Obě děti měli vrozenou srdeční vadou (persistující ductus ateriosus), po výkonu jsou v dobrém stavu. Na fotce je tříletý Munsin. Stal se 4 dítětem, kterému jsme zachránili život. Munsin je tím pátým.

03 Adam Abdulrasol

Sedmiletý súdánský chlapec Adam Abdulrasol s vrozenou srdeční vadou se stal třetím odoperovaným dítětem v rámci programu podpory Nadačního fondu České srdce. Jsme rádi, protože se po katetrizačnímu výkonu těší dobrému zdraví i náladě.

 

 

 

02 Kaltom Abakar

Další súdánské dítě se může díky finanční pomoci Nadačního fondu České srdce těšit na normální dětství. Dvouletá holčička Kaltom Abakar pocházející z chudé súdánské provincie Kassala na východě země dlouhodobě trpěla opakovanými infekcemi horních cest dýchacích a srdečními komplikacemi. Ty se podařilo katerizační operací odstranit. Přejeme malé Kaltom hodně zdraví!

01 Rihad Ridwan Adam

Súdán, 24. 6. 2016. Díky naší podpoře se podařilo zachránit první Sudánské dítě. Jednalo se o tříletou holčičku jménem Riham Ridwan Adam, která kvůli této srdeční vadě neprospívala a vážila pouze 9 kilogramů. Dívenka pochází z oblasti Darfúr v západní části Sudánu a k provedení výkonu musela přicestovat za našim místním dětským intervenčním kardiologem dr. Basitem do hlavního města Khartoumu 1030 km.

iconNadační fond České srdce / Czech Heart Foundation
IKEM - Institut klinické a experimentální medicíny / Institute for Clinical and Experimental Medicine
Vídeňská 1958/9
140 21 Praha
icon+420 770 171 111
iconinfo@nfceskesrdce.cz
iconwww.nfceskesrdce.cz
iconFacebook