loading

Afričtí studenti

Stáž v Hradci Králové

Nadační fond České srdce / Czech Heart Foundation stejně tak jako v předchozích letech finančně podpořil ubytování 3 etiopských studentů medicíny během jejich dvou měsíční stáže v Fakultní nemocnice Hradec Králové.
 
Jsme rádi, že se můžeme podílet na zkvalitňování lékařského vzdělání v rozvojových zemích 
Oficiální - Univerzita Karlova, Lékařská fakulta v Hradci Králové

Tři studenti z Etiopie

Skvělý signál, že se svět po pandemii vrací do normálních kolejí i v Africe. Začátkem srpna dorazili na stáž do Fakultní Nemocnice Hradec Králové 3 studenti z Etiopie. Absolvují 2 měsíce stáže na různých odděleních nemocnice. Celý pobyt studentů se realizuje za finanční pomoci Nadační fond České srdce / Czech Heart Foundation z prostředků získaných na letošním ročníku Proběhni.se. Částka bude přibližně 20 000 Kč.

Druhá dvojice studentek ze Súdánu

Mezinárodní stáž v Praze na IKEM - velké dobrodružství pro dvě súdánské studentky končí. Nadační program pro mediky z afrických zemí se ukazuje jako smysluplná cesta k lepšímu poznání dvou kultur mezi sebou a k efektivnímu předání vědomostí, kterými disponují čeští lékaři a zdravotnictví v Evropě. Přejeme Nihad Mamo a Hanaa Mamoun Osman, aby ve své domovině zúročily vše, co se v rámci stáže naučily. Bylo to krátké, ale krásné.

Studenti z Etiopie v Hradci Králové

Teshome Alene a Su'ad Mohammed zahájili svůj třetí týden stáže ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové. Po týdenních stážích na chirurgickém a gynekologickém oddělení získavají tento týden klinické zkušenosti z oblasti radiologie a nukleární medicíny. Hodně štěstí a užijte si svůj pobyt v České republice Teshome a Suad

První ženské studentky ze Súdánu

Roaa Alrofaay Hagar a Esraa H. Hussien patří mezi najnadanější studentky medicíny z Alzaiem Alazhari University v Sudánském Khartoumu. Budou prvními dvěmi ženskými studentkami v našem programu, na pražský IKEM přijedou na měsíční stáž v srpnu tohoto roku. Právě obdrželi zvací dopis

Studenti podruhé na IKEM

Život je jedna velká skládanka a stáž na IKEM v Praze může být její důležitá část. Studenti Mohammed Magzoub a Mustafa M ELhassan o tom už ví své. První týden mají úspěšně za sebou a začínají druhý. 

První studenti z Afriky

První dva Súdánští studenti medicíny přijedou na měsíční stáž na pražský IKEM v polovině srpna 2016. Oba patří mezi nejnadanější studenty Lékařské fakulty v Súdánském Khartoumu. Během svého pobytu na IKEM se budou dva týdny věnovat práci v laboratoři na některém z již existujících projektů. Toto by jim mělo mimo jiné pomoci s jejich první vědeckou publikací. Třetí týden praxe se budou vzdělávat na Oddělení kliniky kardiologie IKEM pod vedením MUDr. Michala Pazderníka. A závěrečný týden budou moci strávit dle svého uvážení a preferencí na kterémkoliv oddělení IKEM (Oddělení nefrologie, diabetologie či kardiochirurgie). Díky řediteli IKEM, MUDr. Aleši Hermanovi, PhD., budou moci studenti po celou dobu jejich pobytu zdarma bydlet na nemocniční ubytovně.

iconNadační fond České srdce / Czech Heart Foundation
IKEM - Institut klinické a experimentální medicíny / Institute for Clinical and Experimental Medicine
Vídeňská 1958/9
140 21 Praha
icon+420 770 171 111
iconinfo@nfceskesrdce.cz
iconwww.nfceskesrdce.cz
iconFacebook