loading

Pomáhejte s námi

Efektivní pomoc v léčbě vrozených srdečních vad ve vytipovaných lokalitách v Africe a Asii.

Nadační fond České srdce chce pomáhat tam, kde je to nejvíce potřeba. V současnosti směřuje naše hlavní činnost do pouštního Súdánu, kde spolupracujeme s místními odborníky a pomáháme v efektivní léčbě vrozených srdečních vad ve vytipovaných lokalitách u dětských pacientů. Chceme ale pokračovat dál. Ve spolupráci s nadací Less Privileged Ghana Foundation jsme uskutečnili zdravotnickou misi do africké Ghany, kde je potřeba účinné zdravotnické pomoci. Pokračujeme v aktivitách v Nepálu a plánujeme zdravotnickou misi do Etiopie. 

Studijní programy v České republice pro africké studenty medicíny.

Nadační fond České srdce současně investuje také do vzdělání afrických studentů medicíny. Jen jednocestná finanční pomoc není dostačující. Vzděláním budoucích lékařů zajistíme, aby i příští generace měly tu nejlepší péči. Většina Evropanů při svém studiu má možnost vycestovat do zahraničí a formou studijních pobytů a stáží získat tolik potřebné zkušenosti. Rozšířit si své znalosti a poznat metody práce na vybraných pracovištích je k nezaplacení. Proto realizujeme studijní pobyty pro africké studenty medicíny na Institutu klinické a experimentální medicíny v Praze (IKEM) – prestižním zdravotnickém zařízení specializovaném na léčbu kardiovaskulárních chorob, transplantaci orgánů, diabetologii a léčbu poruch metabolismu. Umožněme talentovaným studentům dosáhnout svých cílů! Cílem nadace je předávat znalosti v oblasti kardiologie, ve které čeští odborníci patří k absolutní světové špičce, tam, kde podobné znalosti prozatím chybí.

Pomáhejte s námi!

Zapojte se do programu Nadačního fondu České srdce – investované prostředky budou použity na nákup lékařského materiálu a speciálních kardiologických pomůcek, které budou pomáhat v místech zvýšeného výskytu vrozených srdečních vad u afrických dětí. Současně bude z těchto zdrojů hrazeno vzdělávání afrických zdravotníků, kteří budou schopni v budoucnu svým zemím účinněji pomáhat. 

Věnujte libovolnou finanční částku na účet 6864192 / 0800

Udělejte radost sobě i africkým a asijským dětem a studentům.

iconCzech Heart Foundation
Institute for Clinical and Experimental Medicine
Videnska 1958/9
140 21 Prague
icon+420 602 250 486
iconinfo@nfceskesrdce.cz
iconwww.nfceskesrdce.cz
iconFacebook