loading

Aktuality

Operace malé Fátimy

16. 11. 2018

V rámci mise v Súdánu Nadační fond České srdce finančně podpořil operaci šestiměsíční Fatimy. Naši lékaři Michal Pazdernik a Radoslav Maxian budou u operace přítomni. Celý výkon stojí dva tisíce dolarů. Rodiče malé holčičky by si zákrok nemohli dovolit. Dnes jsme malou potkali a dali jí dárek od našich fanoušků z České republiky - obřího plyšáka, který jí snad dodá kuráž. Zítra Fatimě spravíme srdíčko, aby mohla žít dlouhý a spokojený život. Operace 6-ti měsíční Fátimy proběhla úspěšně, bez komplikací. Malá byla statečná a my jsme rádi, že jsme jí mohli pomoci k tomu, aby její dětství nebylo ovlivněno srdeční vadou. Přejeme jí pevné zdraví!

Sirotčinec v Súdánu

15. 11. 2018

Naštívili jsme sirotčinec. Žije zde dohromady 100 dětí v 15 domech. Každá opatrovnice se stará o 7 až 8 dětí - od 3 do 13 let. Kluci a holky od nás dostali plyšáky a současně jsme je také kardiologicky vyšetřili. Jak jde vidět, samotné kardiologické vyšetření nebolí. Hlavní ale je, že je extremně důležité kvůli včasnému zachycení některých srdečních vad. Čím časněji je vada objevena, tím větší je šance jí odstranit a dítě vyléčit.

Vyšetření súdánských dětí

14. 11. 2018

Lékaři Nadačního fondu České srdce Michal Pazdernik z IKEM v Praze a Radoslav Maxian z VÚSCH v Košicích navštívili základní školu kousek od Chartúmu. Cílem je zdarma vyšetřit místní žáky. Téměř sto dětí, které by normálně neměli možnost takovéto vyšetření podstoupit. Program nadačního fondu jim to ale umožní.

Stáž studentek ze Súdánu

16. 08. 2018

Nihad Mamo a Hanaa Mamount Osman dorazily do České republiky a dnes zahájili svou měsíční stáž na pražském IKEM. První týden bude věnován kardiologii pod vedením dr. Michala Pazderníka. Vítejte Nihad a Hana

Stáž studentů z Etiopie

01. 08. 2018

Teshome Alene a Su'ad Mohammed zahájili svůj třetí týden stáže ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové. Po týdenních stážích na chirurgickém a gynekologickém oddělení získavají tento týden klinické zkušenosti z oblasti radiologie a nukleární medicíny. Hodně štěstí a užijte si svůj pobyt v České republice Teshome a Suad

Pomoc v Nepálu

10. 07. 2018

SKVĚLÁ ZPRÁVA !!!! Díky společnosti Cardion (http://www.cardion.cz/) a našemu příteli dr. Kaushal Tiwari byl před dvěma dny úspěšně operován pacient v Nepálu. Díky skvělé spolupráci jsme zachránili jeden mladý lidský život. Každý lidský život se počítá

 

Náš pacient je 21letý chlapec z velmi odlehlé oblasti Nepálu zvané Bajhang. Studuje ve městě Bharatpur (místo, kde pracuje dr. Kaushal Tiwari). Nedávno začal mít při pravidelných aktivitách nepravidelný dech. Byla diagnostikována těžká kombinovaná postreumatická afektiva mitrální chlopně. Tento mladý pán pochází z velmi chudé rodiny. Jeho otec je farmář a má další tři sourozence. Nemohli si dovolit náklady na léčbu. Vzhledem k podpoře Nadačního fondu České srdce a společnosti Cardion byla provedena jeho operace a nemusel platit náklady na léčbu.

Mise do JAR

29. 05. 2018

Právě jsme zaplatili 53 549 Kč za letenky našich lékařů do Jihoafrické republiky, kteří se od 13 do 28.července 2018 v oblasti Mpumalanga zúčastní echokardiografické vyšetřovací mise. Tereza Mikusova, Maria Holicka a Jan Naar vytvoří Českou větev mezinárodního týmu vedeného dr. Julia Grapsa, který bude mít za cíl nalézt skryté srdeční vady u chudých dětí v odlehlých oblastech JAR. Časné rozpoznání srdečních onemocnění zvýší pravděpodobnost jejich úspěšné léčby a vidíme v něm velký smysl, proto jsme se rozhodli tuto misi finančně podpořit.

Úspěch 1. ročníku Proběhni.se

24. 04. 2018

904 + 200 + 450 200 = ÚSPĚCH 

904 běžců, více než 200 účastníků preventivně vyšetřených na kardiovaskulární rizika a 450 200 CZK na další podporů programů Nadační fond České srdce / Czech Heart Foundation. Úžasný úspěch Proběhni.se. Děkujeme za podporu

Abbas Abdurahem

15. 02. 2018

Jsme moc rádi, že se díky naší pomoci podařilo katetrizačně odoperovat celkově desáté dítě s vrozenou srdeční vadou (perzistující ductus arteriousus) v Súdánském Khartoumu ! Jednalo se o 19 měsíčního chlapečka Abbas Abdurahem, který měl opakované respirační infekce při počínajícím srdečním selhání. Katetrizační set, který stál přibližně 20 tisíc korun by si rodina z chudé venkovské oblasti nemohla nikdy dovolit. Toto má smysl.

Stáž v Lipsku

07. 02. 2018

Historicky prvním mladým kardiologem, který díky Nadační fond České srdce / Czech Heart Foundation bude mít šanci posunout se ve své kariéře vpřed je MUDr. Tereza Nedvědová. Hodnotící komisí ve složení prof. Táborský, prof. Kautzner a dr. Gebauer byla ze tří zájemců vybrána jako ten nejvhodnější kandidát. V červnu 2018 se tak zúčastní měsíční klinické stáže v jednom z nejlepších kardiocenter Evropy - v Herzzentrum Leipzig. Gratulujeme

Noví studenti přijedou na stáž

24. 01. 2018

Jsme rádí, že můžeme dalším dvěma nadějným Súdánským studentům medicíny splnit jejich životní sen a pomoci tak nasměřovat jejich život lepším směrem. Mohammed Alzber a Muhsin Agabna patří mezi nejlepší žáky Lékařské fakulty v Khartoumu a byli dvoukolovým způsobem vybrání k měsíční stáži na IKEM v Praze, která proběhne v březnu 2018. Gratulujeme obou chlapcům.

prOBĚHni.se

08. 01. 2018

Běžecký závod Proběhni.se 2018 je zcela jistě největším počinem v historii naší nadace, na startu se má dne 21. 4. 2018 objevit až 1 000 běžců. Účastníci závodu se mohou těšit nejen na sportovní vyžití, ale i na edukativní programy zaměřené na prevenci srdečních chorob. Budeme po celý den účastníky běhu seznamovat s nemocemi srdce a jejich prevencí, měřit krevní tlak, hladinu cukru v krvi, natáčet EKG a učit základní prvky resuscitace. Touto akcí chceme upozornit na to, jak důležité je jim předcházet. Proběhněte se s námi! 

Vánoční dar

28. 12. 2017

Vzpomínáte si jak jsme během mise v Nepálu objevili 25-letou mladou ženu s vrozenou srdeční vadou (perzistující ductus arteriousus)? Dnes byla, i díky skvělé práci našeho vyšetřovacího týmu, úspěšně katetrizačně odoperována v Sahid Gangalal National Heart Center v Kathmandu. Pro nás i pro samotnou pacientku je to ten nejkrásnější dárek k těmto Vánocům. Nyní bude moci s klidem založit svou vlastní rodinu a její životní perspektiva není díky operaci nijak ohrožena.
Na fotce s doktorem Chandra Mani Adhikari, který výkon provedl.

Kalendář na rok 2018

21. 12. 2017

Jakmile se jednou člověk vydá za hranice svého komfortu, do zemí, kde lidem nebylo do vínku dáno toliko možností a životního štěstí, pochopí, jak dobře se má ve svém vlastním životě. Na našich cestách jsme se snažili zachytit situace, místa a momenty, které jsme následně dali do kontrastu s tím, jak vypadají v naší zemi. Při každé naši cestě si víc a víc uvědomujeme, že si musíme vážit toho, co máme a jaké možnosti v našich životech máme. Pevně věříme, že tímto kalendářem, s fotkami z cest, dokážeme alespoň částečně ilustrovat charakteristiky lidských životů v zemích, kde přístup k jídlu a vodě, střeše nad hlavou či základní zdravotní péči, není samozřejmostí.

 

„Kdo nedělá nic pro druhé, nedělá nic pro sebe“ (Johan Wolfgang von Goethe).

 

Tento kalendář shrnuje naše úsilí na poli dobrovolnické činnosti za dobu naší existence. Jeho zakoupením podpoříte to, v co věříme a co nás vnitřně naplňuje. Cena za 1 kus činí 399 Kč. Objednávky cestou emailu: info@nfceskesrdce.cz

Váš Nadační fond České srdce

České srdce

04. 12. 2017

Vážení přátelé, podporovatelé a fanoušci, máme pro vás NOVINKU! J Novinku reflektující veškeré aktivity, které jsme během roku a půl fungování nadačního fondu uskutečnili. Budeme měnit název našeho nadačního fondu. Africké srdce se mění na České srdce. Náš Nadační fond je velmi živý organismus, který se neustále vyvíjí a my s ním. Je neoddiskutovatelné, že podpora Afriky bude i nadále stěžejním pilířem naší činnosti, ale čas nám ukázal, že ne jediným. Aktivity v Nepálu i ČR jsou toho jasným důkazem. Za dobu naší činnosti jsme se setkali s tolika dobrými českými srdci, které chtějí pomáhat tam, kde je to potřeba, že bychom neradi mátli fanoušky a podporovatele názvem, který již plně neodkazuje k našim reálným cílům. Rádi bychom novým názvem poděkovali všem dobrým srdcím, které se zapojili do našich aktivit, které nás podporovali od dob našeho vzniku, a také těm, které se v budoucnosti do našich projektů zapojí – ať již aktivně, či neméně důležitou podporou finanční či materiální. Jsme České srdce, které pomáhá ve světě. Pomáhá v Africe, Nepálu a bude pomáhat i v České republice. Nadační fond České srdce!  

Včasná diagnóza

23. 11. 2017

Tento mladý muž byl během našeho screeningu v Nepálu diagnostikován s těžkou revmatickou mitrální stenózou. Není-li tento problém odhalen v rané fázi, způsobil by brzy srdeční selhání a radikálně snížil očekávánou délku života. Naštěstí jsme diagnózu odhalili včas a muž tak do 6 měsíců podstoupí chirurgickou náhradu chlopně, kterou provede dr. Kaushal Tiwari. Díky všem členům týmu: Maria HolickaTereza Riška TylečkováAdéla GábrlíkováTereza NovákováPetr KalaMarkéta Rozhoňová.

Mise do Nepálu

14. 11. 2017

Druhá mise do Nepálu znamená pro naší nadaci velký krok kupředu. Podařilo se nám vyšetřit celkem 951 lidí během 5 dní. Neuvěřitelné číslo a neuvěřitelné nasazení všech členů lékařského týmu. Zkoumali jsme BMI, krevní tlak, glykémii a srdeční funkce pomocí echokardiografie. Díky všem členům týmu. Byl to nezapomenutelný čas :) 

Každý život má smysl

08. 11. 2017
Dnes jsme diagnostikovali vrozené srdeční onemocnění (persistent ductus arteriosus) u této 25 leté ženy. Obrázek poté, co jsme jí a jejímu manželovi řekli, že Nadační fond Africké srdce / African Heart Foundation zaplatí za katetrizaci v Káthmándú. To je důvod, proč organizujeme naše mise. Každý život má smysl :) 

Nepal Heart Screening Camp

06. 11. 2017

Šest mladých kardiologů a dvou lékařů z České republiky organizuje dobrovolný kardiologický tábor v Nepálu příští týden! Pod vedením Nadačního fondu Africké srdce!

Nepál Listopad 2017

22. 09. 2017

Jsme štastní, že můžeme oznámit, že se naší další mise do Nepálu (4-19.listopadu 2017) zúčastní historicky nejpočetnější vyšetřovací tým v historiiNadační fond Africké srdce / African Heart Foundation Tentokrát budeme pod záštitou místního kardiochirurga a našeho blízkého přítele Kaushal Tiwari opět nejen echokardiograficky vyšetřovat, ale také s sebou povezeme zásoby léků. Ty pak budeme místním nemocným, po jejich vyšetření, zdarma rozdávat. Na organizaci mise a samotném vyšetřování se budou podílet - Hasam Khanar (Cleveland Clinic Abu Dhabi), Tereza Nováková, Maria Holicka (obě Fakultní Nemocnice Brno Bohunice), Adéla Gábrlíková (obě Fakultní nemocnice Ostrava), Petr Kala, Markéta Rozhoňová(oba 2. lékařská fakulta UK) a členové nadaceMichal Pazdernik (IKEM) a Petr Fajkus. Jen pro zajímavost, všichni členové týmu se rozhodli hradit letenky, ubytování a stravu ze svých peněz. Na závěr bychom chtěli poděkovat jedné z nejsinspirativnějších kardiologů na světě, dr. Julia Grapsa, za její pomoc při náboru dobrovolníků a také za pomoc při zapůjčení echokardiografických přístrojů. 

Děkujeme za pomoc při realizaci studijních pobytů

21. 08. 2017

Stáže našich studentů by nebyly možné bez kvalitních mentorů. Vše dělají ve svých volných pracovních chvílích zcela zdarma, za to jim patří obrovský respekt a dík. Tento týden tráví Esraa H. Hussien and Roaa Alrofaay Hagar na Oddělení Kardiochirurgie IKEM pod vedením lékařů Martin Pokorný a Peter Ivak. Děvčata se denně účastní operací na otevřeném srdci jako například aortokoronární bypass nebo operací srdečních chlopní.

Studijní pobyt v Hradci Králové

15. 08. 2017

Dawit Muche and Addis Tadesse na operačním sále při chirurgickém odstranění dělohy (hysterectomie) během jejich posledního týdne stáže, který absolvují na Oddělení gynekologie a porodnictví ve Fakultní nemocnice Hradec Králové.

 

 

Esraa H. Hussien a Roaa Alrofaay Hagar na IKEM

14. 08. 2017

Esraa H. Hussien a Roaa Alrofaay Hagar svůj první týden na IKEM strávili na Oddělení kardiologie. Viděly implantace kardiostimulátorů, radiofrekvenčí ablace arytmií, koronární angiografie a také se účastnily vizit na Oddělení intenzivní péče. Dnes se také účastnily implantace TAVI (perkutání implantace aortální chlopně). Příští týden je čeká stáž na oddělení Kardiovaskulární chirurgie. Vedou si zatím skvěle :) 

Súdánské studentky přijedou na IKEM

02. 08. 2017

Další studijní pobyt se blíží. Obě súdánské studentky Roaa Alrofaay Hagar a Esraa H. Hussien úspěšně absolvovaly zkoušky a dorazí do České republiky na měsíční studium na IKEM. Blahopřejeme a těšíme se

 

Dva studenti medicíny z Etiopie absolvují 6-týdenní stáž ve Fakultní nemocnici Hradec Králové

10. 07. 2017

Je nám obrovskou radostí vám oznámit, že spektrum pomoci Nadační fond Africké srdce ve vzdělávání afrických studentů medicíny se dále rozrůstá. Dva nadaní studenti medicíny z Bahir Dar University v Etiopii, i díky naší pomoci, dnes přiletěli do ČR a absolvují 6-týdenní stáž ve Fakultní nemocnici Hradec Králové. V této aktivitě vidíme velký potenciál, věříme že tato přímá podpora vzdělanosti bude v budoucnu přinášet velký užitek.

První rok Nadačního fondu Africké srdce

20. 06. 2017

Je to přesně rok, co jsme dokázali myšlenku na pomoc Africe a jiným rozvojovým zemím přivést k životu a založili jsme Nadační fond Africké srdce. Nad jeho činností se zamýšlí Michal Pazderník v článku publikovaném na portálu Medical Tribune:

https://www.tribune.cz/clanek/42145-mladi-cesti-kardiologove-zachranuji-srdce-za-hranicemi 

Slavíme první narozeniny a děkujeme za podporu!

První dívky na stáž na pražský IKEM

10. 06. 2017

Roaa Alfroaay Hagar a Esraa H. Hussein patří mezi najnadanější studentky medicíny z Alzaiem Alazhari University v Sudánském Khartoumu. Budou prvními dvěmi ženskými studentkami v našem programu, na pražský IKEM přijedou na měsíční stáž v srpnu tohoto roku. Právě obdrželi zvací dopis. Těšíme se na ně! 

Plán další zdravotnické mise Nadačního fondu Africké srdce

10. 04. 2017

Plán další zdravotnické mise Nadačního fondu Africké srdce je potvrzen. Cíl Ghana! Ve spolupráci s nadací Less Privileged Ghana Foundation tam zavítáme v dubnu 2017. Zaměříme se na vyšetření srdce, zraku a sluchu v chudých oblastech, kde není dostatečná zdravotní péče.

Do IKEMu přijíždí studenti ze Súdánu

12. 02. 2017

Mohammed Magzoub a Mustafa M ELhassan přilěli 11. února 2017. Během měsíční stáže na IKEM navštíví několik specializovaných pracovišť a budou mít možnost vidět na vlastní oči nejmodernější postupy v současné kardiologii.

Art for Heart

17. 11. 2016

Benefiční výstava při příležitosti představení činnosti Nadačního fondu Africké srdce
6.12.2016 - Galerie Mánes
Masarykovo nábřeží 250/1, Praha 1 od 19:00.

 
Zakoupením vystavených uměleckých děl přispějete na program Nadačního fondu Africké srdce – investované prostředky budou použity na nákup lékařského materiálu a speciálních kardiologických pomůcek, které budou pomáhat v místech zvýšeného výskytu vrozených srdečních vad u afrických dětí. Současně bude z těchto zdrojů hrazeno vzdělávání afrických zdravotníků, kteří budou schopni v budoucnu svým zemím účinněji pomáhat. 

Umění ve jménu pomoci tam, kde je to potřeba!

Na Mikuláše vás v Mánesu uvítají díla předních umělců generace 70. a 80. let, autorů porevoluční výtvarné éry a díla nastupující generace českých vizuálních umělců: Michael Rittstein, Kurt Gebauer, Vladimír Kokolia, Pasta Oner, Jan Kaláb, Michal Škapa, Adam Kašpar, Samuel Paučo a další. Vše pro dobrou věc. Výtěžek z výstavy bude věnován na konto Nadačního fondu Africké srdce a přímou pomoc dětem se srdečními problémy v rozvojových zemích. Vaší účastí na akci nás nesmírně potěšíte a dokážete, že patříte k těm, kteří pomáhají lidem v nouzi. Těšíme se! V úterý 6. prosince od 19:00 ve výstavní síni Mánes. 

 

Umělci, jejiž díla budou vystavena k zakoupení a přímé podpoře lékařské činnosti Nadačního fondu Africké srdce:

 

 • Adam Kašpar
 • Aleš Brázdil
 • Alžběta Josefy
 • Jan Kaláb
 • Julius Reichel
 • Kurt Gebauer
 • Michael Rittstein
 • Vladimír Kokolia
 • Michal Škapa
 • Pasta Oner
 • Pavel Příkaský
 • Patrik Kriššák
 • Samuel Paučo
 • Tomáš Němec
 • Zdeněk Trs
 • Zuzana Badinková
 • a další.
iconCzech Heart Foundation
Institute for Clinical and Experimental Medicine
Videnska 1958/9
140 21 Prague
icon+420 602 250 486
iconinfo@nfceskesrdce.cz
iconwww.nfceskesrdce.cz
iconFacebook