loading

Aktuality

České srdce

04. 12. 2017

Vážení přátelé, podporovatelé a fanoušci, máme pro vás NOVINKU! J Novinku reflektující veškeré aktivity, které jsme během roku a půl fungování nadačního fondu uskutečnili. Budeme měnit název našeho nadačního fondu. Africké srdce se mění na České srdce. Náš Nadační fond je velmi živý organismus, který se neustále vyvíjí a my s ním. Je neoddiskutovatelné, že podpora Afriky bude i nadále stěžejním pilířem naší činnosti, ale čas nám ukázal, že ne jediným. Aktivity v Nepálu i ČR jsou toho jasným důkazem. Za dobu naší činnosti jsme se setkali s tolika dobrými českými srdci, které chtějí pomáhat tam, kde je to potřeba, že bychom neradi mátli fanoušky a podporovatele názvem, který již plně neodkazuje k našim reálným cílům. Rádi bychom novým názvem poděkovali všem dobrým srdcím, které se zapojili do našich aktivit, které nás podporovali od dob našeho vzniku, a také těm, které se v budoucnosti do našich projektů zapojí – ať již aktivně, či neméně důležitou podporou finanční či materiální. Jsme České srdce, které pomáhá ve světě. Pomáhá v Africe, Nepálu a bude pomáhat i v České republice. Nadační fond České srdce!  

Včasná diagnóza

23. 11. 2017

Tento mladý muž byl během našeho screeningu v Nepálu diagnostikován s těžkou revmatickou mitrální stenózou. Není-li tento problém odhalen v rané fázi, způsobil by brzy srdeční selhání a radikálně snížil očekávánou délku života. Naštěstí jsme diagnózu odhalili včas a muž tak do 6 měsíců podstoupí chirurgickou náhradu chlopně, kterou provede dr. Kaushal Tiwari. Díky všem členům týmu: Maria HolickaTereza Riška TylečkováAdéla GábrlíkováTereza NovákováPetr KalaMarkéta Rozhoňová.

Mise do Nepálu

14. 11. 2017

Druhá mise do Nepálu znamená pro naší nadaci velký krok kupředu. Podařilo se nám vyšetřit celkem 951 lidí během 5 dní. Neuvěřitelné číslo a neuvěřitelné nasazení všech členů lékařského týmu. Zkoumali jsme BMI, krevní tlak, glykémii a srdeční funkce pomocí echokardiografie. Díky všem členům týmu. Byl to nezapomenutelný čas :) 

Každý život má smysl

08. 11. 2017
Dnes jsme diagnostikovali vrozené srdeční onemocnění (persistent ductus arteriosus) u této 25 leté ženy. Obrázek poté, co jsme jí a jejímu manželovi řekli, že Nadační fond Africké srdce / African Heart Foundation zaplatí za katetrizaci v Káthmándú. To je důvod, proč organizujeme naše mise. Každý život má smysl :) 

Nepal Heart Screening Camp

06. 11. 2017

Šest mladých kardiologů a dvou lékařů z České republiky organizuje dobrovolný kardiologický tábor v Nepálu příští týden! Pod vedením Nadačního fondu Africké srdce!

Nepál Listopad 2017

22. 09. 2017

Jsme štastní, že můžeme oznámit, že se naší další mise do Nepálu (4-19.listopadu 2017) zúčastní historicky nejpočetnější vyšetřovací tým v historiiNadační fond Africké srdce / African Heart Foundation Tentokrát budeme pod záštitou místního kardiochirurga a našeho blízkého přítele Kaushal Tiwari opět nejen echokardiograficky vyšetřovat, ale také s sebou povezeme zásoby léků. Ty pak budeme místním nemocným, po jejich vyšetření, zdarma rozdávat. Na organizaci mise a samotném vyšetřování se budou podílet - Hasam Khanar (Cleveland Clinic Abu Dhabi), Tereza Nováková, Maria Holicka (obě Fakultní Nemocnice Brno Bohunice), Adéla Gábrlíková (obě Fakultní nemocnice Ostrava), Petr Kala, Markéta Rozhoňová(oba 2. lékařská fakulta UK) a členové nadaceMichal Pazdernik (IKEM) a Petr Fajkus. Jen pro zajímavost, všichni členové týmu se rozhodli hradit letenky, ubytování a stravu ze svých peněz. Na závěr bychom chtěli poděkovat jedné z nejsinspirativnějších kardiologů na světě, dr. Julia Grapsa, za její pomoc při náboru dobrovolníků a také za pomoc při zapůjčení echokardiografických přístrojů. 

Děkujeme za pomoc při realizaci studijních pobytů

21. 08. 2017

Stáže našich studentů by nebyly možné bez kvalitních mentorů. Vše dělají ve svých volných pracovních chvílích zcela zdarma, za to jim patří obrovský respekt a dík. Tento týden tráví Esraa H. Hussien and Roaa Alrofaay Hagar na Oddělení Kardiochirurgie IKEM pod vedením lékařů Martin Pokorný a Peter Ivak. Děvčata se denně účastní operací na otevřeném srdci jako například aortokoronární bypass nebo operací srdečních chlopní.

Studijní pobyt v Hradci Králové

15. 08. 2017

Dawit Muche and Addis Tadesse na operačním sále při chirurgickém odstranění dělohy (hysterectomie) během jejich posledního týdne stáže, který absolvují na Oddělení gynekologie a porodnictví ve Fakultní nemocnice Hradec Králové.

 

 

Esraa H. Hussien a Roaa Alrofaay Hagar na IKEM

14. 08. 2017

Esraa H. Hussien a Roaa Alrofaay Hagar svůj první týden na IKEM strávili na Oddělení kardiologie. Viděly implantace kardiostimulátorů, radiofrekvenčí ablace arytmií, koronární angiografie a také se účastnily vizit na Oddělení intenzivní péče. Dnes se také účastnily implantace TAVI (perkutání implantace aortální chlopně). Příští týden je čeká stáž na oddělení Kardiovaskulární chirurgie. Vedou si zatím skvěle :) 

Súdánské studentky přijedou na IKEM

02. 08. 2017

Další studijní pobyt se blíží. Obě súdánské studentky Roaa Alrofaay Hagar a Esraa H. Hussien úspěšně absolvovaly zkoušky a dorazí do České republiky na měsíční studium na IKEM. Blahopřejeme a těšíme se

 

Dva studenti medicíny z Etiopie absolvují 6-týdenní stáž ve Fakultní nemocnici Hradec Králové

10. 07. 2017

Je nám obrovskou radostí vám oznámit, že spektrum pomoci Nadační fond Africké srdce ve vzdělávání afrických studentů medicíny se dále rozrůstá. Dva nadaní studenti medicíny z Bahir Dar University v Etiopii, i díky naší pomoci, dnes přiletěli do ČR a absolvují 6-týdenní stáž ve Fakultní nemocnici Hradec Králové. V této aktivitě vidíme velký potenciál, věříme že tato přímá podpora vzdělanosti bude v budoucnu přinášet velký užitek.

První rok Nadačního fondu Africké srdce

20. 06. 2017

Je to přesně rok, co jsme dokázali myšlenku na pomoc Africe a jiným rozvojovým zemím přivést k životu a založili jsme Nadační fond Africké srdce. Nad jeho činností se zamýšlí Michal Pazderník v článku publikovaném na portálu Medical Tribune:

https://www.tribune.cz/clanek/42145-mladi-cesti-kardiologove-zachranuji-srdce-za-hranicemi 

Slavíme první narozeniny a děkujeme za podporu!

První dívky na stáž na pražský IKEM

10. 06. 2017

Roaa Alfroaay Hagar a Esraa H. Hussein patří mezi najnadanější studentky medicíny z Alzaiem Alazhari University v Sudánském Khartoumu. Budou prvními dvěmi ženskými studentkami v našem programu, na pražský IKEM přijedou na měsíční stáž v srpnu tohoto roku. Právě obdrželi zvací dopis. Těšíme se na ně! 

Plán další zdravotnické mise Nadačního fondu Africké srdce

10. 04. 2017

Plán další zdravotnické mise Nadačního fondu Africké srdce je potvrzen. Cíl Ghana! Ve spolupráci s nadací Less Privileged Ghana Foundation tam zavítáme v dubnu 2017. Zaměříme se na vyšetření srdce, zraku a sluchu v chudých oblastech, kde není dostatečná zdravotní péče.

Do IKEMu přijíždí studenti ze Súdánu

12. 02. 2017

Mohammed Magzoub a Mustafa M ELhassan přilěli 11. února 2017. Během měsíční stáže na IKEM navštíví několik specializovaných pracovišť a budou mít možnost vidět na vlastní oči nejmodernější postupy v současné kardiologii.

Art for Heart

17. 11. 2016

Benefiční výstava při příležitosti představení činnosti Nadačního fondu Africké srdce
6.12.2016 - Galerie Mánes
Masarykovo nábřeží 250/1, Praha 1 od 19:00.

 
Zakoupením vystavených uměleckých děl přispějete na program Nadačního fondu Africké srdce – investované prostředky budou použity na nákup lékařského materiálu a speciálních kardiologických pomůcek, které budou pomáhat v místech zvýšeného výskytu vrozených srdečních vad u afrických dětí. Současně bude z těchto zdrojů hrazeno vzdělávání afrických zdravotníků, kteří budou schopni v budoucnu svým zemím účinněji pomáhat. 

Umění ve jménu pomoci tam, kde je to potřeba!

Na Mikuláše vás v Mánesu uvítají díla předních umělců generace 70. a 80. let, autorů porevoluční výtvarné éry a díla nastupující generace českých vizuálních umělců: Michael Rittstein, Kurt Gebauer, Vladimír Kokolia, Pasta Oner, Jan Kaláb, Michal Škapa, Adam Kašpar, Samuel Paučo a další. Vše pro dobrou věc. Výtěžek z výstavy bude věnován na konto Nadačního fondu Africké srdce a přímou pomoc dětem se srdečními problémy v rozvojových zemích. Vaší účastí na akci nás nesmírně potěšíte a dokážete, že patříte k těm, kteří pomáhají lidem v nouzi. Těšíme se! V úterý 6. prosince od 19:00 ve výstavní síni Mánes. 

 

Umělci, jejiž díla budou vystavena k zakoupení a přímé podpoře lékařské činnosti Nadačního fondu Africké srdce:

 

 • Adam Kašpar
 • Aleš Brázdil
 • Alžběta Josefy
 • Jan Kaláb
 • Julius Reichel
 • Kurt Gebauer
 • Michael Rittstein
 • Vladimír Kokolia
 • Michal Škapa
 • Pasta Oner
 • Pavel Příkaský
 • Patrik Kriššák
 • Samuel Paučo
 • Tomáš Němec
 • Zdeněk Trs
 • Zuzana Badinková
 • a další.
iconCzech Heart Foundation
Institute for Clinical and Experimental Medicine
Videnska 1958/9
140 21 Prague
icon+420 602 250 486
iconinfo@nfceskesrdce.cz
iconwww.nfceskesrdce.cz
iconFacebook