loading

Jak pomáháme?

  1. Vybrané peníze slouží k nákupu katetrizačních pomůcek od Německé firmy Occlutech, která jsou následně použity k léčbě těch nejchudších Sudánských dětí s vrozenou srdeční vadou. Intervenční výkon je prováděn našimi spolupracujími lékaři, kteří pracují přímo v Sudánu. Set katetrizačních pomůcek pro jedno dítě stojí přibližně 650-1000 dolarů.
  2. Vybrané peníze slouží k podpoře vědecko-výzkumných měsíčních stáží Afrických studentů medicíny v českých nemocnicích. První část stáže stráví studenti v nemocničních laboratořích, kde se stanou součástí vědeckých studií a druhou část bude tvořit klinická část přímo na vybraných nemocničních odděleních.
  3. Posledním pilířem naší činnosti jsou zdravotnické mise českých lékařů do Afriky a zemetřesením postiženého Nepálu. V lednu 2016 proběhla první mise do Súdánu, následně na podzim do Nepálu a Súdánu a na jaře roku 2017 pak do africké Ghany. Nedávno jsme se vrátili z druhé mise do Nepálu a v roce 2018 se chystáme do africké Etiopie. Celá zdravotnická mise je financováná z prostředků samotných lékářů a peníze z účtu nadace jsou investovány pouze na podporu přímo v místě konání mise.

 

 

 

 

DĚKUJEME ZA PODPORU
iconCzech Heart Foundation
Institute for Clinical and Experimental Medicine
Videnska 1958/9
140 21 Prague
icon+420 602 250 486
iconinfo@nfceskesrdce.cz
iconwww.nfceskesrdce.cz
iconFacebook