loading

Kde a jak jsme již pomohli?

16. 08. 2018

Nihad Mamo a Hanaa Mamount Osman dorazily do České republiky a dnes zahájili svou měsíční stáž na pražském IKEM :-) První týden bude věnován kardiologii pod vedením dr. Michala Pazderníka. Vítejte Nihad a Hana

01. 08. 2018

Teshome Alene a Su'ad Mohammed zahájili svůj třetí týden stáže ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové. Po týdenních stážích na chirurgickém a gynekologickém oddělení získavají tento týden klinické zkušenosti z oblasti radiologie a nukleární medicíny. Hodně štěstí a užijte si svůj pobyt v České republice Teshome a Suad

10. 06. 2018

Naším cílem je rozvíjet českou kardiologii, proto jsme se rozhodli založit program Czech Heart Academy. Dnes pod vedením MUDr. Martin Bláha dokončila náš kardiologický kurz na IKEM studentka medicíny z 2. lékařská fakulta UKBarbora Chabova. Gratulujeme k získání certifikátu !

29. 05. 2018

Právě jsme zaplatili 53 549 Kč za letenky našich lékařů do Jihoafrické republiky, kteří se od 13 do 28.července 2018 v oblasti Mpumalanga zúčastní echokardiografické vyšetřovací mise. Tereza Mikusova, Maria Holicka a Jan Naar vytvoří Českou větev mezinárodního týmu vedeného dr. Julia Grapsa, který bude mít za cíl nalézt skryté srdeční vady u chudých dětí v odlehlých oblastech JAR. Časné rozpoznání srdečních onemocnění zvýší pravděpodobnost jejich úspěšné léčby a vidíme v něm velký smysl, proto jsme se rozhodli tuto misi finančně podpořit.

30. 04. 2018

SKVĚLÁ ZPRÁVA !!!! Díky společnosti Cardion (http://www.cardion.cz/) a našemu příteli dr. Kaushal Tiwari byl před dvěma dny úspěšně operován pacient v Nepálu. Díky skvělé spolupráci jsme zachránili jeden mladý lidský život. 


Každý lidský život se počítá


Náš pacient je 21letý chlapec z velmi odlehlé oblasti Nepálu zvané Bajhang. Studuje ve městě Bharatpur (místo, kde pracuje dr. Kaushal Tiwari). Nedávno začal mít při pravidelných aktivitách nepravidelný dech. Byla diagnostikována těžká kombinovaná postreumatická afektiva mitrální chlopně. Tento mladý pán pochází z velmi chudé rodiny. Jeho otec je farmář a má další tři sourozence. Nemohli si dovolit náklady na léčbu. Vzhledem k podpoře Nadačního fondu České srdce a společnosti Cardion byla provedena jeho operace a nemusel platit náklady na léčbu.

24. 04. 2018

904 + 200 + 450 200 = ÚSPĚCH 

904 běžců, více než 200 účastníků preventivně vyšetřených na kardiovaskulární rizika a 450 200 CZK na další podporů programů Nadační fond České srdce / Czech Heart Foundation. Úžasný úspěch Proběhni.se. Děkujeme za podporu

15. 02. 2018

Desáté zachráněné dítě!

 

Jsme moc rádi, že se díky naší pomoci podařilo katetrizačně odoperovat celkově desáté dítě s vrozenou srdeční vadou (perzistující ductus arteriousus) v Súdánském Khartoumu ! Jednalo se o 19 měsíčního chlapečka Abbas Abdurahem, který měl opakované respirační infekce při počínajícím srdečním selhání. Katetrizační set, který stál přibližně 20 tisíc korun by si rodina z chudé venkovské oblasti nemohla nikdy dovolit. Toto má smysl.

10. 11. 2017

Třetí mise v historii naší nadace je u konce, celkem jsme prohlédli 951 lidí za 5 dní !!! Byl zkoumán BMI, krevní tlak, glykémie a srdeční funkce pomocí echardiografie. Díky všem členům týmu. Byl to nezapomenutelný čas.

27. 07. 2017

Dva nadaní studenti medicíny z Bahir Dar University, Bahir Dar, Ethiopia zrovna absolvují stáž na oddělení kardiochirurgie ve Fakultní Nemocnice Hradec Králové. Dawit Muche Tavabe (23) a Addis Tadesse Tedla (25) z Etiopie přímo na operačním sále.

10. 07. 2017

Je nám obrovskou radostí vám oznámit, že spektrum pomoci Nadační fond Africké srdce ve vzdělávání afrických studentů medicíny se dále rozrůstá. Dva nadaní studenti medicíny z Bahir Dar University, Bahir Dar, Ethiopia, i díky naší pomoci, dnes přiletěli do ČR a absolvují 6-týdenní stáž ve Fakultní nemocnice Hradec Králové. V této aktivitě vidíme velký potenciál, věříme že tato přímá podpora vzdělanosti bude v budoucnu přinášet velký užitek.

20. 06. 2017

Roaa Alrofaay Hagar a Esraa H. Hussien patří mezi najnadanější studentky medicíny z Alzaiem Alazhari University v Sudánském Khartoumu. Budou prvními dvěmi ženskými studentkami v našem programu, na pražský IKEM přijedou na měsíční stáž v srpnu tohoto roku. Právě obdrželi zvací dopis

06. 06. 2017

Ghana zůstává v našich srdcích. Přes 300 pacientů jsme ošetřili v rámci bezplatného screeningového programu v 5 vesnících a městech. 

17. 04. 2017

Mezi usměvavými dětmi v chudé vesnici Dutch Komenda chvíli po vyšetřování srdce. Úžasný zážitek společně s Less Privileged Ghana Foundation v krásné zemi Ghaně.

11. 04. 2017

Právě jsme se sešli s doktorkou Yao, úžasnou ženou a jednou ze tří dětských kardiologů v celé Ghaně. Všichni pacienti u kterých během našeho vyšetřování nalezneme nějaký srdeční problém budou referováni do místniho Cardiothoracic centra v hlavním městě Accře

29. 03. 2017

Další člověk v Súdánu má šanci na normální život. Dvacetiletý Mona Abdulrahman Sabil z oblasti Severní Kordofan na západě Súdánu by bez naší pomoci neměl šanci na plnohodnotný život. Teď má zdravé srdce. První dospělý pacient podpořený Africkým srdcem. Díky za spolupráci nemocnici Ahmed Gasim Hospital

23. 03. 2017

Do Ghany nepřivážíme jen lékařský tým, vyšetření zdarma a zdravotnickou pomoc. Bereme s sebou také radost pro ty nejmenší. Hračky, které léčí jinak: dětským úsměvem. Děkujeme za ně

03. 03. 2017

Dobrých zpráv není nikdy dost. Dnes přišla jedna super ze Súdánu. Další dítě má díky podpoře Nadačního fondu Africké srdce naději na bezproblémové dětství. Její jméno je Tanzeal Hatem a má 3 roky. Hodně štěstí a zdraví 

27. 02. 2017

Díky vašim darům jsme zaplatili katetrizační operaci prvnímu dítěti v letošním roce. Pětiletá Aya Yousif ze severního Darfúru se těší dobrému zdraví. Zákrok proběhl bez komplikací. 20 tisíc Kč, což je cena jednoho katetrizačního setu, umožnilo malé Aye normální dětství a život bez omezení. Děkujeme za podporu 

20. 02. 2017

Život je jedna velká skládanka a stáž na IKEM v Praze může být její důležitá část. Studenti Mohammed Magzoub a Mustafa M ELhassan o tom už ví své. První týden mají úspěšně za sebou a začínají druhý. 

02. 02. 2017

Naše dubnová zdravotnická mise do Ghany by se nemohla uskutečnit bez pomoci nadace Less Privileged Ghana Foundation, organizace pomáhající těm, kteří neměli ve svém životě tolik štěstí. Děkujeme jejímu zakladateli David Ekow Duron, za veškerou pomoc s organizací. A těšíme se na společnou cestu

1

15. 11. 2016

Další dobrá zpráva. Malá Shahd Abadie, šestnácti měsíční holčička vážící 8,5 kg, je dalším dítětem, kterému se dostalo pomoci Nadačního fondu Africké srdce. Z důvodu vrozené srdeční vady měla velké problémy s dýcháním. Ty jsou nyní minulostí a holčičce se daří skvěle. 

13. 10. 2016

Dnes jsme provedli katetrizačních operace dvou malých dětí v nemocnici Mawada v Chartúmu. Jedno roční Muataz a tří letý Munsin. Obě děti měli vrozenou srdeční vadou (persistující ductus ateriosus), po výkonu jsou v dobrém stavu. 

12. 10. 2016

Navštívili jsme Univerzitu Alzaiem Alazhari v Sudánském Khartoumu, kde jsme se setkali se studenty a odpovídali na jejich otázky ohledně stáží v českých nemocnicích. Poté probíhalo výběrové řízení, ve kterém jsme osobně mohli s každým se zájemců setkat. Další 2 studenti přijedou na měsíční stáž do pražského IKEM v lednu 2017.

06. 10. 2016

Dalších přibližně 100 pacientů bylo vyšetřeno v Nepálském městě Hetauda. Všichni pacienti, u kterých byla nalezena nějaká patologie na ultrazvukovém vyšetření srdce, byli o své nemoci informováni, byla naplánována kontrola či nabídnuty vhodné možnosti léčby

04. 10. 2016

Nepal, Birgunj. 37 stupňů Celsia, 93% vlhkost vzduchu. Nejchudší oblast Nepálu dnes přivítala lékaře Afrického srdce a nepálské kolegy. Lidé bez možností získat kvalitní zdravotní péči měli možnost bezplatného vyšetření krve a srdce. Odhalili jsme téměř 20 závažných komplikací a zajistili následné ošetření. Jsme rádi, že můžeme být tam, kde naší pomoc opravdu potřebují.

02. 10. 2016

Kalaiya, Nepal. Přes 400 pacientů všech generací dorazilo na vyšetření srdce. Naši lékaři odhalili řadu srdečních problémů a nabídli odpovídající pomoc.  

30. 09. 2016

Sedmiletý súdánský chlapec Adam Abdulrasol s vrozenou srdeční vadou se stal třetím odoperovaným dítětem v rámci programu podpory Nadačního fondu Africké srdce. Jsme rádi, protože se po katetrizačnímu výkonu těší dobrému zdraví i náladě.

16. 09. 2016

Po úspěšné misi v Sudánu, kde jsme vyšetřili 1122 dětí, jsme byli osloveni z Nepálu. Naším primárním cílem je Afrika, ale pomoc nedávným zemětřesením postižené oblasti Nepálu Chitwan / Bharatpur jsme nemohli odmítnout. Tým vyrazí na misi za své vlastní peníze a ve své dovolené v tomto složení - Michal Pazderník a Tomáš Kaplan - doplněný o lékařky Shahnu Suhail a Denisu Jahnlovou. Během týdenní mise budeme vyšetřovat dospělé i děti s cílem diagnostiky revmatické choroby srdeční a vrozených srdečních vad.

15. 09. 2016

Dvouleté holčičce Kaltom Abakar, která trpěla srdečními komplikacemi, se po katetrizační operaci financované Nadačním fondem Africké srdce daří dobře. Na fotografii se svou matkou - omluvte prosím zhoršenou kvalitu snímku. Přejeme malé Kaltom hodně zdraví! A budeme její stav i nadále sledovat.

12. 09. 2016

Další súdánské dítě se může díky finanční pomoci Nadačního fondu Afrického srdce těšit na normální dětství. Dvouletá holčička Kaltom Abakar pocházející z chudé súdánské provincie Kassala na východě země dlouhodobě trpěla opakovanými infekcemi horních cest dýchacích a srdečními komplikacemi. Ty se podařilo katerizační operací odstranit. Přejeme malé Kaltom hodně zdraví!

08. 09. 2016

Další dny při studiu - tentokrát na oddělení Experimentální medicíny IKEM, kde studenti strávili 2 týdny.

04. 09. 2016

Studenti v průběhu druhého týdne studijního pobytu asistovali na Kardiochirurgii pod vedením MUDr. Petera Iváka. Vedou si prozatím skvěle.

17. 08. 2016

Studijní program v České republice pro africké studenty medicíny má první dva súdánské účastníky. V průběhu měsíce budou školeni na vybraných klinikách pražského IKEMu. První část absolvují pod dozorem MUDr. Michala Pazderníka na klinice kardiologie.

01. 07. 2016

První dva Súdánští studenti medicíny přijedou na měsíční stáž na pražský IKEM v polovině srpna 2016. Oba patří mezi nejnadanější studenty Lékařské fakulty v Súdánském Khartoumu. Během svého pobytu na IKEM se budou dva týdny věnovat práci v laboratoři na některém z již existujících projektů. Toto by jim mělo mimo jiné pomoci s jejich první vědeckou publikací. Třetí týden praxe se budou vzdělávat na Oddělení kliniky kardiologie IKEM pod vedením MUDr. Michala Pazderníka. A závěrečný týden budou moci strávit dle svého uvážení a preferencí na kterémkoliv oddělení IKEM (Oddělení nefrologie, diabetologie či kardiochirurgie). Díky řediteli IKEM, MUDr. Aleši Hermanovi, PhD., budou moci studenti po celou dobu jejich pobytu zdarma bydlet na nemocniční ubytovně.

24. 06. 2016

Díky naší podpoře se podařilo zachránit první Sudánské dítě. Africké srdce se postaralo o zakoupení katetrizačních pomůcek k perkutánímu uzavření vrozené srdeční vady - otevřené Botallovy tepenné dučeje. Zakoupení těchto pomůcek přes firmu Occlutech, která je v Německu vyrábí, přišlo na necelých 19 tisíc korun. Jednalo se o tříletou holčičku jménem Riham Ridwan Adam, která kvůli této srdeční vadě neprospívala a vážila pouze 9 kilogramů. Dívenka pochází z oblasti Darfúr v západní části Sudánu a k provedení výkonu musela přicestovat za našim místním dětským intervenčním kardiologem dr. Basitem do hlavního města Khartoumu 1030 km. Na fotkách najdete holčičku před výkonem a dva dny po výkonu, kdy byla v pořádku propuštěna domů. V následujících měsících Vám přineseme další informace jak se Riham daří, včetně fotografií.

iconCzech Heart Foundation
Institute for Clinical and Experimental Medicine
Videnska 1958/9
140 21 Prague
icon+420 602 250 486
iconinfo@nfceskesrdce.cz
iconwww.nfceskesrdce.cz
iconFacebook